Indian Motorcycle potwierdza rozpoczęcie produkcji modelu FTR™ 1200 z szansą dla klientów na wygranie jednego z pierwszych motocykli

Indian zapowiedział wprowadzenie do oferty nowego motocykla typu „street“ inspirowanego tradycyjnym żużlem amerykańskim. Sprzedaż rozpocznie się w 2019 r., zaś klienci otrzymają szansę wygranej własnego egzemplarza w międzynarodowej loterii.
[BIARRITZ, FRANCJA] – Firma Indian Motorcycle położyła kres rynkowym spekulacjom, które trwały od kilku miesięcy. W dniu dzisiejszym, na festiwalu Wheels & Waves we Francji, ikona amerykańskiej branży motocyklowej potwierdziła planowane rozpoczęcie produkcji modelu FTR 1200, zainspirowanego wieloletnią tradycją sukcesów marki Indian w żużlu amerykańskim.
Pomimo iż nie ustalono oficjalnej daty premiery, motocykl ma być dostępny w sprzedaży w 2019 r.
Poza ogłoszeniem rozpoczęcia produkcji, Indian zapowiedział również loterię, w której motocykliści będą mogli wygrać jeden z pierwszych motocykli, które zjadą z linii montażowej. Motocykliści, którzy chcieliby wejść w posiadanie nowego Indiana FTR 1200 mogą przesłać zgłoszenie na stronie www.indianmotorcycle.com/en-us/ftr1200. Zgłoszenie daje szansę wygranej tego wyczekiwanego, nowego modelu.
„Kiedy zaprezentowaliśmy FTR 1200 Custom na targach EICMA, powiedzieliśmy sobie, że wsłuchamy się w opinie motocyklistów z całego świata", powiedział Steve Menneto, prezes Indian Motorcycle. „Motocykliści przemówili i byli zachwyceni. Z dumą i podekscytowaniem ogłaszamy plan rozpoczęcia produkcji modelu FTR 1200.”
Komunikat ten nastąpił w odpowiedzi na wielomiesięczne spekulacje i zapotrzebowanie na uliczną wersję cieszącego się ogromnym powodzeniem modelu FTR 750 - motocykla wyścigowego skonstruowanego specjalnie z myślą o żużlu amerykańskim, który od momentu wprowadzenia na rynek w 2017 roku zdominował serię profesjonalnych wyścigów.
Spekulacje te podgrzało dodatkowo opracowanie modelu FTR 1200 Custom, który jako jedyny wyprodukowany egzemplarz był prezentowany w zeszłym roku na światowych targach motocyklowych. Nowy FTR 1200 będzie czerpał inspirację, wzornictwo i osiągi z tych dwóch poprzedników, ale zachowa swój własny charakter i styl.
Pełna specyfikacja FTR 1200 nie została jeszcze opublikowana, natomiast wiadomo już, że nowy model będzie bazował na stylistyce charakterystycznej dla żużla amerykańskiego, z konstrukcją opartą na ramie otwartej kratowej (typu „trellis”), z napędem w postaci silnika typu „V2”.
Przy okazji ogłoszenia produkcji nowego modelu obecny był również starszy projektant w stajni Indian Motorcycle, Rich Christoph, który odegrał kluczową rolę w zaprojektowaniu modeli FTR 1200, FTR 1200 Custom i FTR 750.
„Chcieliśmy mieć pewność, że FTR 1200 nie będzie jedynie kopią FTR 1200 Custom. Naszą intencją było nadanie mu unikatowego, „ulicznego” charakteru, który w dalszym ciągu czerpie inspirację z żużla amerykańskiego", powiedział Christoph. „Jesteśmy zachwyceni charakterem tego motocykla i tym w jaki sposób pozwala czerpać nowe doznania płynące z jazdy maszyną napędzaną amerykańską widlastą dwójką.”
Podczas festiwalu Wheels & Waves, za zamkniętymi drzwiami, niewielka grupa VIP-ów z branży motocyklowej miała okazję uczestniczyć w demonstracji wstępnej wersji produkcyjnej modelu FTR 1200, przekonując się tym samym, że Indian bardzo poważnie myśli o wprowadzeniu nowego modelu na rynek.
„Od samego początku naszym zamiarem było przeobrażenie Indian Motorcycle w markę globalną" - powiedział Michael Dougherty, prezes Indian Motorcycle ds. rynków międzynarodowych. „Mamy solidne podstawy do tego, aby jako amerykański producent motocykli podbić nowe rynki. Liczymy, że początkiem tej strategii będzie właśnie FTR 1200.”
Zapraszamy na stronę www.indianmotorcycle.com, aby przesłać zgłoszenie do udziału w konkursie i zyskać szansę na wygranie jednego z pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy FTR 1200. Na stronie tej publikowane będą również najświeższe informacje wraz z pełną specyfikacją wersji produkcyjnej motocykla i datą oficjalnej premiery.

ZDJĘCIA I FILMYPLIKI DO POBRANIA

Pliki do pobrania

Social media